o mnie

zdj_o-mnie

Uczestniczka finałowej 14 III edycji programu MasterChef.

JESTEM
Jestem w połowie Polką, w połowie Libanką. Mój duchowy dom leży między nowoczesną i pełną ładu Warszawą a ciepłym, pełnym energii Beirutem. Każde z nich na swój unikalny sposób jest dla mnie źródłem inspiracji. Żyjąc miedzy dwoma miastami, państwami i kulturami staram się syntezować uzupełniające się wartości i zwyczaje.

WIERZĘ
Wierzę w ponadczasowe piękno sztuki, która może przetrwać twórcę. Dzieła, które są ucieleśnieniem pragnień, marzeń, radości oraz problemów współczesnego świata. Sztuka, która jest wyraża charakter i styl twórcy. Mam osobisty manifest, który najlepiej wyraża zdanie “Be bold or italic, never regular”.

INSPIRUJE MNIE
Inspiruje mnie otaczający mnie świat, podróże, moi najbliżsi oraz… kuchnia! Gotowanie to poznawanie świata za pomocą wszystkich zmysłów: wzroku, smaku, węchu i dotyku. Fuzja kształtów, kolorów i pole moich eksperymentów. To także radość z bycia razem, wspólnego celebrowania posiłków i odkrywania nowych, jeszcze niezbadanych smaków.

CZUJĘ
Chcę przekazywać pozytywną energię we wszystkim, co robię. Doceniać każdą chwilę i pielęgnować czas spędzany z najbliższymi. Zatrzymywać się nad szczęściem innych i cieszyć się nim wspólnie. To arabska filozofia zamknięta w słowie Mabrouk, którego brakuje mi w języku polskim. Chcę podzielić się miłością do piękna i otworzyć ludzi na nowe doświadczenia emocjonalne.

TWORZĘ
W tworzeniu wyznaję zasadę matematycznej precyzji i dbałości o szczegół. Zależy mi, aby moje projekty były dopracowane w formie i kolorze, proste w przekazie. Chcę tworzyć ponadczasowe projekty, które niosą radość i pozwalają celebrować codzienność w każdym obszarze otaczającego mnie świata. Jestem człowiekiem i tworze dla ludzi. Moje projekty to połączenie emocji, wiedzy oraz inspiracji, które czerpie z rozmów z moimi klientami.

CENIĘ
Cenię sobie domową kuchnię – bazującą na tradycyjnych przepisach i dobrych składnikach. To, co jemy ma znaczenie, dlatego na stałe współpracuję z Instytutem Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej Sanvita oraz wspieram Menu dla Diabetyka.